جزئیات خبر

احیای گروه های تعمیرات خط گرم پس از 40 سال و به همت شرکت توزیع نیروی برق خوزستان

با تلاش شرکت توزیع نیروی برق خوزستان گروه های تعمیرات خط گرم در استان خوزستان پس از وقفه ای 40 ساله مجدداً احیا و به فعالیت مشغول شده اند.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع برق خوزستان، رضا غضنفری مدیرعامل این شرکت گفت؛  سابقه کارگروه های خط گرم یا Hotline در استان خوزستان به پیش از سال های 1357 باز می گردد و پس از آن به دلیل تبعات ناشی از جنگ تحمیلی و آسیب های گسترده به شبکه های برق، وقفه ای ناخواسته در ادامه فعالیت این گروه ها به وجود آمد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان ادامه داد، با توجه به نقش استراتژیک برق در تمامی شئونات زندگی مردم و توسعه زیر ساخت های استان خوزستان تصمیم بر آن شد تا با جدیت احیای گروه های خط گرم در دستورکار قرار گیرد و این امر با حمایت مسئولان توانیر و مسئولان استانی هم اکنون به سرانجام رسیده است.

غضنفری با اشاره به اینکه انجام فعالیت های مبتنی بر خط گرم علاوه بر تخصص ویژه نیاز به ماشین آلات و تجهیزات خاص دارد افزود، برای این کار، 13 بالابر که کاملاً عایق بوده و تا سطح 46 هزار ولت عایق برق می باشند تهیه و 8 دستگاه دیگر نیز در حال طراحی و ساخت می باشد.

وی ادامه داد، تا کنون 24 گروه، 4 نفره از آموزش های تخصصی بهره مند شده و یکی از مهمترین اقدام های صورت گرفته در زمینه آموزش گروه ها، تربیت 4 مربی است که استان خوزستان از این حیث به خودکفایی رسیده و حتی قادر به انتقال تجربیات و دانش مرتبط به سایر شرکت ها می باشد و این موضوع برای استان خوزستان که متولی بخش عمده ای از تامین و توزیع انرژی برق می باشد بسیار حائز اهمیت است.

رئیس هیئت مدیره شرکت توزیع برق خوزستان کاهش انرژی توزیع نشده را از دیگر ویژگی های گروه های خط گرم برشمرد و خاطرنشان ساخت به دلیل عدم قطع برق از هدرفت انرژی توزیع نشده جلوگیری خواهد شد که این امر، جلوگیری از اتلاف سرمایه ها و منابع مالی صنعت برق را به دنبال خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه تا کنون 82 هزار و 672 مگاوات ساعت با فعالیت گروه های خط گرم صرفه جویی شده است ادامه داد، در حال حاضر 3 گروه جدید در حال گذراندن دوره های آموزشی بوده و 92 نفر نیز تحت آموزش های تخصصی قرار گرفته اند که تا این لحظه 9 هزار و 615 ساعت کار تعمیرات انجام داده اند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق خوزستان حجم سرمایه گذاری انجام شده برای احیاء، راه اندازی و فعالیت گروه های خط گرم را 280 میلیارد ریال اعلام و حمایت مسئولان توانیر و استان خوزستان از این طرح بزرگ از دلایل اصلی موفقیت آن بر شمرد.

تاریخ ثبت 1397/12/20
ساعت ثبت 11:52
تعداد بازدید 316
کلیه حقوق متعلق به شرکت توزیع نیروی برق خوزستان می باشد